Idrijski balinarji in balinarke so z optimizmom pričeli pomladni ciklus priprav in tekmovanj v vseh ligah. V zimskem času je v dvorani ob vikendih potekala tradicionalna zimska balinarska liga, sicer pa so treningi mlajših selekcij potekali nemoteno, dober mesec pred pričetkom moške lige pa so tudi člani pričeli z intenzivnimi treningi.
Objavljeno: četrtek, 24. april 2025 ob 7:24 | besedilo: Franc Miklavčič | fotografije: arhiv BK Kolektor Idrija
Šale ni več, v kolikor želi ekipa napredovati v višji rang tekmovanja – prvo ligo za člane, je potrebno zaigrati na vso moč in doseči cilj, postavljen pred sezono. To ni samo po sebi umevno, saj je kar nekaj konkurenčnih ekip, a je domača ekipa enotna in odločna, da uspe.
Medtem uspešno nastopajo članice, ekipa Brusteam, v prvi državni ligi, kjer so trenutno na sredini lestvice. Pred njimi je do konca lige še 5 tekem, upamo na visok izkupiček in dvig na lestvici kar je po povratku v elitno ligo dober uspeh. Tudi tu treningi potekajo nemoteno, ekipo pa skušamo pomladiti z mladinkami iz svoje šole. V prvi državni ligi za mlajše kategorije nastopa domača ekipa dečkov in deklic U-14. Pred zaključnimi krogi prvenstva zasedajo solidno 4. mesto, kar je polovica lestvice. V jesenskem delu sta se pridružila še dva dečka, zato so treningi in tekme zelo pestri. Glede na številčno in starostno zasedbo se nam v jesenskem delu obeta tudi ekipa mladincev in mladink U-18.