• O nas
  • Kontakt
  • Oglaševanje
Pišite nam
Idrija.com
Advertisement
  • Domov
  • Aktualno
  • Čas in ljudje
  • Šport
  • Črna kronika
  • Gospodarstvo
  • Kultura
  • Časopis
    • Spletni arhiv Idrijske novice
  • TV Studio
  • Zadnje slovo
  • Mali oglasi
  • Promocijsko besedilo
Ni zadetkov
Ogled vseh zadetkov
  • Domov
  • Aktualno
  • Čas in ljudje
  • Šport
  • Črna kronika
  • Gospodarstvo
  • Kultura
  • Časopis
    • Spletni arhiv Idrijske novice
  • TV Studio
  • Zadnje slovo
  • Mali oglasi
  • Promocijsko besedilo
Ni zadetkov
Ogled vseh zadetkov
Idrija.com
Ni zadetkov
Ogled vseh zadetkov
Domov Čas in ljudje

Ustvarjajo boljši svet za čebele

03. 04. 2025
v Čas in ljudje
1.1k
OGLEDOV
Deli na FacebookDeli preko e-pošte

Čebelarska zveza Slovenije je 22. marca, v sodelovanju s čebelarji in okoljevarstveniki, že četrto leto zapored organizirala Dan sajenja medovitih rastlin.

Objavljeno: četrtek, 4. april 2025 ob 11:16 | besedilo: Katarina Mohorič | fotografije: arhiv OŠ Idrija

Cilj dogodka je povečanje števila medovitih rastlin v našem okolju, kar pomembno prispeva k boljšim življenjskim pogojem za čebele in druge opraševalce. Čebele so ključne za opraševanje, saj je kar 70 % pridelane hrane na svetu odvisne od njih. Čebelarska zveza Slovenije, v sodelovanju s podjetjem Hofer, vsako leto pomaga mladim čebelarjem čebelarskih krožkov po Sloveniji, da prejmejo potrebščine za sajenje medovitih rastlin.

Na Osnovni šoli Idrija smo dogodek obeležili 25. in 26. marca. Učenci čebelarskega krožka so pripravili poučno predstavitev in delavnice sajenja medovitih rastlin za mlajše učence. Poudarili so pomen opraševalcev ter predstavili, kako medovite rastline prispevajo k življenju različnih živih bitij. Vse to je potekalo ob spremljanju čebelarske opreme in dela čebelarjev pri skrbi za čebele. Med delavnico so učenci sadili medovite rastline.

Drugošolci so povedali, da so posejali mak, modri glavin in sivko ter se naučili, da imajo te rastline več cvetnega prahu, ki je ključnega pomena za opraševalce. »Najbolj nam je bilo všeč sejanje rož. Izbirali smo med tremi različnimi semeni, lončke s semeni pa smo nesli domov,« so povedali učenci 2. b razreda. Ob tem so izvedeli, kako je sestavljena čebela, kakšna je čebelarska oprema in katere vrste medu poznamo. Za zaključek so učenci pripravili še kviz, ki je bil zelo zabaven. Prvošolci so se osredotočili na zaščitna oblačila čebelarja in pomen opraševanja za rast pridelkov, ki so potrebni tudi ljudem. Petošolci pa so spoznavali vrste medu, kot so cvetlični, smrekov, gozdni in lipov med, ter spoznali tudi čmrlje kot pomembne opraševalce.

Dogodek je bil odlična priložnost za mlade, da se seznanijo z življenjem čebel
in pomenom medovitih rastlin, ki so ključne za našo prehransko verigo.

klikni za povečavo
klikni za povečavo
klikni za povečavo

Oznake: čebelačebelarčebelarska zvezačebelarska zveza sloveniječebelarski krožekhoferidrijaidrijske novicekrožekmakmedmedovite rastlinenoviceopraševanjeosnovna šola idrijaosnovnošolciprehranska verigasadikesemesemenasivkašolarjišolstvotrgovina hofer
Starejši prispevek

Polzela premočna za Hidrio

Novejši prispevek

5 dijakov na državno matematično tekmovanje

Uredništvo

Uredništvo

Novejši prispevek
Ekipi Gimnazije Jurija Vege na tekmovanju Naboj v Kopru

5 dijakov na državno matematično tekmovanje

Kolektor Kolektor Kolektor

Idrija.com

Poslušamo, beremo, pišemo, fotografiramo ... za vas!

  • Pravilnik o zasebnosti
  • Center zasebnosti
  • O nas
  • Oglaševanje
  • Kontakt
  • Impresum

Kazalo

  • Začetek
  • Arhiv
  • Idrijske novice
  • Spletni arhiv Idrijske novice
  • TV Studio Idrijskih novic
  • Mali oglasi
  • Zadnje slovo

obiskov od 1. januarja 2025

443349
Obiskovalcev skupaj : 443349
Prikazov skupaj : 1483138
Trenutno : 51

Zadnji prispevki

Nogometaši s krono najboljših

19. maja, 2025
volitve 2022 / foto: arhiv IN

Prepiri o volilnih okrajih

19. maja, 2025

Šport, narava in dediščina

17. maja, 2025
  • spletna izvedba: spletster

© 2023 ABC Merkur d.o.o. Idrija, 2001 - 2023. Avtorsko zaščiteno. Vse pravice pridržane.

Na naši strani uporabljamo piškotke za pravilno delovanje strani in beleženje obiskanosti strani. S strinjanjem nam dovolite uporabo piškotkov.

Potrjujem Nastavitve Zavračam
Center zasebnosti Piškotki
Close Popup
Nastavitve zasebnosti shranjene!
Idrija.com
Nastavitve zasebnosti

Ko obiščete katero koli spletno mesto, le to lahko shranjuje ali pridobi podatke v vašem brskalniku, večinoma v obliki piškotkov. Tukaj nadzirate svoje osebne nastavitve za piškotke.

Zahtevani Statistika Center zasebnosti Politika zasebnosti Piškotki
Ti piškotki so potrebni za delovanje spletnega mesta in jih ni moč onemogočiti.

Tehnični piškotki
Za pravilno delovanje spletne strani uporabljamo naslednje tehnične piškotke
  • wordpress_test_cookie
  • wordpress_logged_in_
  • wordpress_sec

Ti piškotki omogočajo beleženje obiska in vire prometa, da lahko merimo in izboljšamo delovanje naše spletne strani.

Google Analytics
Za izboljšanje naše spletne strani sledimo anonimnim uporabniškim informacijam.
  • _ga
  • _gid
  • _gat

Onemogoči vse storitve
Shrani
Omogoči vse storitve
Ni zadetkov
Ogled vseh zadetkov
  • Domov
  • Aktualno
  • Čas in ljudje
  • Šport
  • Črna kronika
  • Gospodarstvo
  • Kultura
  • TV Studio
  • Časopis idrijske novice
    • Spletni arhiv Idrijske novice
  • Zadnje slovo
  • Mali oglasi
  • O nas
  • Kontakt

© 2023 ABC Merkur d.o.o. Idrija, 2001 - 2023. Avtorsko zaščiteno. Vse pravice pridržane.