• O nas
  • Kontakt
  • Oglaševanje
Pišite nam
Idrija.com
Advertisement
  • Domov
  • Aktualno
  • Čas in ljudje
  • Šport
  • Črna kronika
  • Gospodarstvo
  • Kultura
  • Časopis
    • Spletni arhiv Idrijske novice
  • TV Studio
  • Zadnje slovo
  • Mali oglasi
  • Promocijsko besedilo
Ni zadetkov
Ogled vseh zadetkov
  • Domov
  • Aktualno
  • Čas in ljudje
  • Šport
  • Črna kronika
  • Gospodarstvo
  • Kultura
  • Časopis
    • Spletni arhiv Idrijske novice
  • TV Studio
  • Zadnje slovo
  • Mali oglasi
  • Promocijsko besedilo
Ni zadetkov
Ogled vseh zadetkov
Idrija.com
Ni zadetkov
Ogled vseh zadetkov
Domov Črni dogodki

Na prehodu zbila peško

Objavilo Uredništvo
07. 11. 2024
v Črni dogodki
3.2k
OGLEDOV
Deli na FacebookDeli preko e-pošte

Kot so potrdili na upravi policije v Novi Gorici se je v torek, 5. novembra na Marofu pripetila prometna nesreča. Voznica je zbila peško, ko je ta prečkala cesto na prehodu za pešce. Po prvih ocenah peška v nesreči ni bila huje poškodovana.

Objavljeno: četrtek, 7. november 7:24 | besedilo: spletno uredništvo | fotografije: arhiv IN

Do nesreče je prišlo na novem prehodu za pešce, ki je narisan na glavni cesti na Marofu v bližini novega kolesarskega mostu čez Idrijco. Voznica osebnega avtomobila je nekaj pred 17. uro in 25 minut vozila po glavni cesti iz Spodnje Idrije proti Idriji. Ko je pripeljala po ravnem delu ceste na prehod za pešce, je v istem trenutku na prehod z desne strani stopila 73-letna gospa. Voznica je peško zadela s prednjim desnim delom avtomobila in slednja je v prometni nezgodi predvidoma utrpela lahke telesne poškodbe na nogi. Posredovali so policisti in člani ekipe nujne medicinske pomoči, ki so poškodovano gospo odpeljali na pregled v ljubljanski klinični center. Idrijski policisti bodo 44-letno povzročiteljico prometne nesreče kaznovali.

Prehod za pešce na Marofu je po novi ureditvi cestišča in gradnji novega kolesarskega mostu narisan na križišču, ki je načeloma osvetljen z novimi lučmi. Nerodno pa je to, da v teh dneh te luči niso prižgane in tako je prečkanje Keltike na prehodu v tem križišču v popolni temi zelo nevarno.

Domačini ob tej nesreči opozarjajo tudi na velike nevarnosti, ki so jim dnevno izpostavljeni pešci in kolesarji ob koncu obnovljene ceste ob stari šoli v Spodnji Idriji. Tam je trenutna prometna ureditev slaba in ne zagotavlja potrebne varnosti za vse udeležence v prometu. Posebej pereče je prečkanje kolesarjev, ki se pripeljejo po novi kolesarski stezi in v starem delu naselja prečkajo Keltiko, da nadaljujejo pot po stari cesti pod pokopališčem proti Kanomlji. Krajevna skupnost si že vrsto let prizadeva za popolno rekonstrukcijo javnih površin na tem predelu naselja, a je brez konkretnih rezultatov. Po prepričanju predsednika KS Spodnja Idrija Vojka Carla, bodo obnovitvena dela z novo ureditvijo pločnikov in z novim osvetljenim prehodom za pešce stekla prihodnje leto.

Oznake: črna kronikaidrijamarofnesrečaprehod za pešceprevidnostprometna nesrečaspodnja idrijazbila peško
Starejši prispevek

Idrijski jadralci do srebra

Novejši prispevek

Ducat protestantov ohranja tradicijo

Uredništvo

Uredništvo

Novejši prispevek

Ducat protestantov ohranja tradicijo

Kolektor Kolektor Kolektor

Prelistaj zadnjo izdajo časopisa Idrijske noviceI

Idrija.com

Poslušamo, beremo, pišemo, fotografiramo ... za vas!

  • Pravilnik o zasebnosti
  • Center zasebnosti
  • O nas
  • Oglaševanje
  • Kontakt
  • Impresum

Kazalo

  • Začetek
  • Arhiv
  • Idrijske novice
  • Spletni arhiv Idrijske novice
  • TV Studio Idrijskih novic
  • Mali oglasi
  • Zadnje slovo

obiskov od 1. januarja 2026

410231
Obiskovalcev skupaj : 410231
Prikazov skupaj : 1180430
Trenutno : 8

Zadnji prispevki

Saš Božič do prve zmage v novi ekipi

20. aprila, 2026

Veriga ni zdržala

20. aprila, 2026

Idrijčana iz Pekinga v Cortino

20. aprila, 2026
  • spletna izvedba: spletster

© 2023 ABC Merkur d.o.o. Idrija, 2001 - 2023. Avtorsko zaščiteno. Vse pravice pridržane.

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Na naši strani uporabljamo piškotke za pravilno delovanje strani in beleženje obiskanosti strani. S strinjanjem nam dovolite uporabo piškotkov.

Potrjujem Nastavitve Zavračam
Center zasebnosti Piškotki
Close Popup
Nastavitve zasebnosti shranjene!
Idrija.com
Nastavitve zasebnosti

Ko obiščete katero koli spletno mesto, le to lahko shranjuje ali pridobi podatke v vašem brskalniku, večinoma v obliki piškotkov. Tukaj nadzirate svoje osebne nastavitve za piškotke.

Zahtevani Statistika Center zasebnosti Politika zasebnosti Piškotki
Ti piškotki so potrebni za delovanje spletnega mesta in jih ni moč onemogočiti.

Tehnični piškotki
Za pravilno delovanje spletne strani uporabljamo naslednje tehnične piškotke
  • wordpress_test_cookie
  • wordpress_logged_in_
  • wordpress_sec

Ti piškotki omogočajo beleženje obiska in vire prometa, da lahko merimo in izboljšamo delovanje naše spletne strani.

Google Analytics
Za izboljšanje naše spletne strani sledimo anonimnim uporabniškim informacijam.
  • _ga
  • _gid
  • _gat

Onemogoči vse storitve
Shrani
Omogoči vse storitve
Ni zadetkov
Ogled vseh zadetkov
  • Domov
  • Aktualno
  • Čas in ljudje
  • Šport
  • Črna kronika
  • Gospodarstvo
  • Kultura
  • TV Studio
  • Časopis idrijske novice
    • Spletni arhiv Idrijske novice
  • Zadnje slovo
  • Mali oglasi
  • O nas
  • Kontakt

© 2023 ABC Merkur d.o.o. Idrija, 2001 - 2023. Avtorsko zaščiteno. Vse pravice pridržane.