Medobčinsko društvo invalidov Idrija-Cerkno je v letošnjem letu zelo aktivno. Meseca marca smo imeli zbor članov, aprila pa še volilni zbor. Sedaj delujemo pod novo predsednico, zamenjala se je tudi večina članov izvršnega odbora – pomladili smo se.
Objavljeno: sreda, 12. november 2025 ob 7:17 | besedilo: Karmen Kalan | fotografije: Berta Kogej
Imeli smo dva kopalna dneva, ki smo jima dodali še kulturno noto. Junija smo si na poti v Terme Laško ogledali Celjski grad, septembra pa smo se na poti v Ankaran ustavili še v Hrastovljah. Vmes smo se v začetku avgusta odpeljali še na Kope, kjer je bil organiziran Planinski dan invalidov.

Udeleževali smo se izobraževanj, ki jih organizira ZDIS, organizirali srečanje težkih invalidov in invalidov, starejših od 80 let – tam nas je presenetil naš član, Srečko Feliks Kobal, ki je s seboj prinesel svojo knjigo Moji spomini preliti na papir in en izvod podaril društvu. Članom društva smo letos nudili pomoč pri oddajanju dokumentacije za donacijo Fundacije Boštjana Bandlja. Kar nekaj naših članov je bilo do te donacije upravičenih in so jo tudi prejeli.
Zelo aktivni smo na športnem področju. Naši člani se udeležujejo tekmovanj v balinanju, športnem streljanju s serijskim in standard orožjem, športnem ribolovu, lokostrelstvu in pikadu. Uspelo nam je organizirati 4 pohode, prilagojene vsem članom. Veseli smo, da se jih udeležujejo tudi gibalno ovirani.
Ponosni smo na ustvarjalna ročna dela naših članic. Lepo je ob osebnem prazniku prejeti ročno izdelano voščilnico. Pa ne delajo le tega. Letos so v Porodnišnico Ljubljana poslale paket hobotnic, copatk in kapic za novorojenčke. Izdelujejo darilne vrečke za dobitke na srečelovih ali tombolah, ki jih prirejamo na srečanjih. Vse njihove izdelke so predstavile na razstavi na Mestnem trgu v Idriji. Učijo se novih spretnosti in pridobljeno znanje z veseljem uporabijo. Imamo pa eno veliko željo – želimo, da bi se nam pridružilo čim več delovnih invalidov – na našem območju jih imamo veliko, saj samo skupaj lahko premikamo meje in nekaj dosežemo.







Obiskovalcev skupaj : 1281631
Prikazov skupaj : 3809280
Trenutno : 43

