Mladinski center Idrija je v sredo, 6. maja, javnosti predstavili dobrodelno kampanjo Misija: Nov MC Mobil, s katero želijo zbrati sredstva za nakup novega kombija za izvajanje mobilnega mladinskega dela po občini.
Objavljeno: četrtek, 7. maj 2026, ob 12:58 | besedilo: spletno uredništvo | fotografije: arhiv IN
Prostovoljci in prostovoljke z mobilno enoto Mladinskega centra Idrija že vrsto let obiskujejo krajevne skupnosti in mladim neposredno v njihovem okolju prinašajo možnost druženja, delavnic, svetovanj, pogovorov. Sedanji kombi je v tem času prevozil številne kilometre, omogočil izvedbo skoraj 200 aktivnosti ter prostovoljcem pomagal pri ustvarjanju dragocenih izkušenj in povezovanju skupnosti. Ker Mladinski center Idrija deluje kot društvo in za nakup vozila ne more pridobiti sredstev iz razpisov, so se obrnili na občane in podpornike s prošnjo za prostovoljne prispevke. Začetek kampanje spremlja tudi razstava na Mestnem trgu v Idriji, kjer je do 13. maja parkiran kombi, predstavljeno delovanje Mladinskega centra Idrija in pomen mobilnega mladinskega dela.
Več o dobrodelni akciji, prostovoljstvu in pomenu MC Mobila za lokalno skupnost je v TV Studiu povedala predsednica Zveze društev Mladinski center Idrija, Maruša Mlakar.
Posnetek pogovora si z nekaj kliki lahko zavrtite na vašem pametnem telefonu, računalniku ali na vašem televizorju. Pogovoru lahko prisluhnete tudi v vseh priljubljenih aplikacijah za podkaste.








Obiskovalcev skupaj : 475038
Prikazov skupaj : 1369425
Trenutno : 89

