Milena Miklavčič sodi med najbolj prodorne publicistke v Sloveniji. S serijo petih knjig Ogenj, rit in kače, niso za igrače je zaorala ledino pri proučevanju in dokumentiranju spolnosti v Sloveniji. Temelj za njene knjige predstavljajo pričevanja sogovornic in sogovornikov.
Objavljeno: ponedeljek, 16. junij ob 13:05 | besedilo: spletno uredništvo | fotografije: Primož Lavre
Ti so brez dlake na jeziku spregovorili tudi o doslej manj ali tudi neznanih praksah in spolnosti, ki je stoletja med Slovenci predstavljal tabu temo. V nedavno izdani knjigi Mehko kot britev avtorica junake knjige potegne v kriminalko. Ko v odročni vasi najdejo dve trupli se začne odmotavati zapleten klobčič skozi katerega avtorica spretno prepleta najrazličnejše zgodbe iz domače vasi in drugih krajev. Plast za plastjo razkriva zgodbo o dobro organizirani prostituciji, ki je bila namenjena vodilnim predstavnikom javnega, političnega in gospodarskega življenja v prejšnji državi. Milena Miklavčič v pripoved vplete tudi delovanje tajnih organizacij in politične policije, ki je dejavnost organizirala in tudi nadzirala.
O novi knjigi in njenem nastajanju je Milena Miklavčič spregovorila v oddaji na TV kanalu Idrijskih novic. Z uveljavljeno publicistko se je pogovarjal urednik Damijan Bogataj. S klikom na povezavo si lahko posnetek zanimivega pogovora ogledate tudi na vašem pametnem telefonu, tablici, računalniku ali zaslonu hišne televizije.