• O nas
  • Kontakt
  • Oglaševanje
Pišite nam
Idrija.com
Advertisement
  • Domov
  • Aktualno
  • Čas in ljudje
  • Šport
  • Črna kronika
  • Gospodarstvo
  • Kultura
  • Časopis
    • Spletni arhiv Idrijske novice
  • TV Studio
  • Zadnje slovo
  • Mali oglasi
  • Promocijsko besedilo
Ni zadetkov
Ogled vseh zadetkov
  • Domov
  • Aktualno
  • Čas in ljudje
  • Šport
  • Črna kronika
  • Gospodarstvo
  • Kultura
  • Časopis
    • Spletni arhiv Idrijske novice
  • TV Studio
  • Zadnje slovo
  • Mali oglasi
  • Promocijsko besedilo
Ni zadetkov
Ogled vseh zadetkov
Idrija.com
Ni zadetkov
Ogled vseh zadetkov
Domov Aktualno

Črne napovedi se uresničujejo

Objavilo Uredništvo
11. 07. 2025
v Aktualno
9k
OGLEDOV
Deli na FacebookDeli preko e-pošte

Nedavna napoved župana Tomaža Venclja v oddaji Aktualno, da utegne Petrol servis v Črnem Vrhu trajno zapreti, se kot vse kaže uresničuje. Med Petrolom in Občino tudi po sestanku v Črnem Vrhu ni prišlo do zbližanja stališč.

Objavljeno: petek, 11. julij 2025 ob 10:09 | besedilo: spletno uredništvo | fotografije: arhiv IN, zajem zaslona RTV Slo

Kot poroča STA, je Jože Smolič po sestanku z županom in predsednikom KS Črni Vrh poudaril, da servis ostaja zaprt. Še več. Napovedal je, da bo moral Petrol ob obstoječi regulaciji cen naftnih derivatov nadaljevati z zapiranjem objektov po državi.


“V zadnjih letih smo kljub izzivom obdržali mrežo 318 objektov v Sloveniji, nobenega od teh nismo zaprli. V zadnjih nekaj mesecih pa smo jih bili primorani zapreti šest, od teh dva stalno in štiri začasno,” je dejal Jože Smolič.

Kot je dodal, prodajno mesto v Črnem Vrhu ostaja zaprto, saj se okoliščine, na katere so opozorili že 20. junija, niso v ničemer spremenile. “Poslovanje slovenske maloprodajne mreže je vse bolj oteženo, to pa pomeni, da bomo prišli v situacijo, ko ne bo le teh šest bencinskih servisov, temveč tudi del ostale mreže v Sloveniji, v nevarnosti. To seveda največji problem predstavlja manjšim krajem, kjer je prometa manj,” je dejal.

Petrol je lani ustvaril 150 milijonov evrov dobička, največ v tujini. “Ne napenjamo mišic, mi smo podjetje, smo trgovci, to je naša služba. Ne predstavljamo si, da bi s takimi ukrepi morali zapreti v Sloveniji nadaljnjih 30 objektov,” je ponovil.

Idrijski župan Tomaž Vencelj je pojasnil, da sta s predsednikom krajevne skupnosti Gregorjem Rupnikom predstavnikom Petrola predlagala, da se v času, ko je servis začasno zaprt, obratuje pa pošta, toči tudi gorivo. “Gospod Smolič je rekel, da bo pobudo prenesel upravi in bomo videli, kaj se lahko zgodi,” je še dejal župan Tomaž Vencelj. Če je res na seznamu servisov za zaprtje tudi servis v Godoviču še ni znano. 

klikni za povečavo
klikni za povečavo
klikni za povečavo
klikni za povečavo

Oznake: aktualnobencinska črpalkabencinski servisčrni vrhčrni vrh nad idrijogregor rupnikidrijajože smoličpetrolprotestprotestno pismotomaž venceljvlada RSzaprta črpalkazaprtje bencinskih servisovzbor krajanov
Starejši prispevek

Na Švedskem priplesali do naziva evropskih prvakinj

Novejši prispevek

V poletje z lutkovno predstavo in koncertom

Uredništvo

Uredništvo

Novejši prispevek

V poletje z lutkovno predstavo in koncertom

Kolektor Kolektor Kolektor

Prelistaj zadnjo izdajo časopisa Idrijske noviceI

Idrija.com

Poslušamo, beremo, pišemo, fotografiramo ... za vas!

  • Pravilnik o zasebnosti
  • Center zasebnosti
  • O nas
  • Oglaševanje
  • Kontakt
  • Impresum

Kazalo

  • Začetek
  • Arhiv
  • Idrijske novice
  • Spletni arhiv Idrijske novice
  • TV Studio Idrijskih novic
  • Mali oglasi
  • Zadnje slovo

obiskov od 1. januarja 2025

1274578
Obiskovalcev skupaj : 1274578
Prikazov skupaj : 3788095
Trenutno : 25

Zadnji prispevki

Otroci športniki k zdravniku brezplačno

5. decembra, 2025

Avtobusna postaja znova na starem mestu

5. decembra, 2025

Svetnica, ki je čuvala Idrijo 500 let

4. decembra, 2025
  • spletna izvedba: spletster

© 2023 ABC Merkur d.o.o. Idrija, 2001 - 2023. Avtorsko zaščiteno. Vse pravice pridržane.

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist

Na naši strani uporabljamo piškotke za pravilno delovanje strani in beleženje obiskanosti strani. S strinjanjem nam dovolite uporabo piškotkov.

Potrjujem Nastavitve Zavračam
Center zasebnosti Piškotki
Close Popup
Nastavitve zasebnosti shranjene!
Idrija.com
Nastavitve zasebnosti

Ko obiščete katero koli spletno mesto, le to lahko shranjuje ali pridobi podatke v vašem brskalniku, večinoma v obliki piškotkov. Tukaj nadzirate svoje osebne nastavitve za piškotke.

Zahtevani Statistika Center zasebnosti Politika zasebnosti Piškotki
Ti piškotki so potrebni za delovanje spletnega mesta in jih ni moč onemogočiti.

Tehnični piškotki
Za pravilno delovanje spletne strani uporabljamo naslednje tehnične piškotke
  • wordpress_test_cookie
  • wordpress_logged_in_
  • wordpress_sec

Ti piškotki omogočajo beleženje obiska in vire prometa, da lahko merimo in izboljšamo delovanje naše spletne strani.

Google Analytics
Za izboljšanje naše spletne strani sledimo anonimnim uporabniškim informacijam.
  • _ga
  • _gid
  • _gat

Onemogoči vse storitve
Shrani
Omogoči vse storitve
Ni zadetkov
Ogled vseh zadetkov
  • Domov
  • Aktualno
  • Čas in ljudje
  • Šport
  • Črna kronika
  • Gospodarstvo
  • Kultura
  • TV Studio
  • Časopis idrijske novice
    • Spletni arhiv Idrijske novice
  • Zadnje slovo
  • Mali oglasi
  • O nas
  • Kontakt

© 2023 ABC Merkur d.o.o. Idrija, 2001 - 2023. Avtorsko zaščiteno. Vse pravice pridržane.