Srečanje otroških gledaliških skupin, tradicionalna prireditev za mlade gledališke ustvarjalce, vsako leto poteka v zgodnjih pomladnih mesecih. To je prireditev, ki se v okviru JSKD, odvija po celotni državi in ima tristopenjski sistem.
Objavljeno: ponedeljek, 27. april 2026 ob 7:33 | besedilo in fotografije: Rado Božič
Najprej potekajo ogledi na območnem nivoju, izbrane predstave napredujejo na regijski nivo in na koncu je še zaključni, državni nivo. Na letošnjem območnem nivoju na idrijskem in cerkljanskem so nastopile štiri skupine: Dramska skupina POŠ Ledine, s predstavo Knjiga prijateljstva, mentorica Maja Vegelj; Prešerna scena, OŠ Idrija s predstavo #POVODNIMOŽ, mentorice Janja Kravos, Marina Bizjak, Kerstin Ornik in Jožica Zupančič; Dramski 6-7, OŠ Sp. Idrija s predstavo Časovni stroj, mentorica Ana Sever Božič in Dramski 8-9, OŠ Sp. Idrija s predstavo Izginotje na taboru, mentorica Ana Sever Božič.
Dramska igralka Maja Poljanec, selektorica za severnoprimorsko regijo, je po ogledu vseh predstav na Severnem Primorskem za nadaljnje regijsko srečanje izbrala štiri predstave. Zelo uspešni so bili domači gledališčniki, saj sta se na regijsko srečanje uvrstili kar dve predstavi iz idrijskega, #POVODNIMOŽ ter Izginotje na taboru.
Mladi igralci bodo tako vsaj še enkrat nastopili. #POVODNIMOŽ bo na odru petega maja v Idriji, Izginotje na taboru pa dva dni kasneje v Tolminu. Obe predstavi si bo ogledala državna selektorica, ki bo po zaključku vseh ogledov na regijskem nivoju, naredila izbor za zaključno državno srečanje.





Obiskovalcev skupaj : 429699
Prikazov skupaj : 1241530
Trenutno : 44

