V ponedeljek, 9. marca zvečer, se je v dvorani Filmskega gledališča v Idriji odvilo soočenje kandidatov, ki se potegujejo za poslansko mesto na prihajajočih volitvah v novi sklic Državnega zbora Republike Slovenije.
Objavljeno: ponedeljek, 16. marec 2026, ob 12:39 | besedilo: spletno uredništvo | fotografije: arhiv IN
Soočenje sta pripravila medijska hiša ABC in Zavod ID20, sodelovali pa so:
Natalija Kovač Jereb (Socialni demokrati)
Urša Kveder (Demokrati. Anžeta Logarja)
Franc Medic (Nova Slovenija–Krščanski demokrati, Slovenska ljudska stranka in FOKUS Marka Lotriča)
Stanko Močnik (Gibanje Svoboda)
Simon Permozer (Resni.ca)
Andrej Poglajen (Slovenska demokratska stranka)
Predvolilno soočenje z naslovom “Idrija in Cerkno volita: Brez ovinkov do Ljubljane” je moderiral Matevž Straus iz Zavoda ID20. Format soočenja je kandidate postavil pred vprašanja, ki so zahtevala hitre odgovore, brez ovinkarjenja. Kandidati so jasno predstavili svoja stališča glede lokalnih vprašanj. V predzadnjem sklopu so se z žrebanjem vprašanj opredelili tudi o izzivih regije.
Tisti, ki so soočenje spremljali v živo, so morda že začeli razmišljati, kdo bo zastopal idrijsko-cerkljansko območje v parlamentarnih klopeh. Videoposnetek soočenja pa je na voljo za vse, ki želijo prisluhniti in premisliti o stališčih kandidatov.







Obiskovalcev skupaj : 386498
Prikazov skupaj : 1112007
Trenutno : 34

