Učenci premagali učitelje

IDRIJA, 15. oktobra 2019 – Minuli petek je na igrišču za Osnovno šolo Idrija potekal Dan hokeja. Dopoldne so učenci devetih razredov v okviru prvega športnega dne usvojili in nadgradili znanje rolanja ter se preizkusili v osnovnih hokejskih veščinah.

Popoldne pa so bili na sporedu zanimivi hokejski obračuni. Učenci so s 3:0 premagali ekipo staršev, starši so nato kasneje z 2:0 izgubili tudi proti ekipi učiteljev. Najbolj izenačena je bila tekma med učenci in učitelji, ki se je končala šele v podaljšku z golom učencev za zmago s 3:2. Ekshibicijska tekma med ekipama Sveti Duh Eagles in HK Železniki je najprej postregla z izenačeno prvo tretjino, v drugi so bili prepričljivejši Železnikarji, a so Eaglesi v zadnji tretjini ob bučni podpori navijačev rezultat uspeli obrniti ter se na koncu veselili zmage s 7:5. Vrhunec dneva pa je bil veliki finale, kjer sta se pomerila najboljša dva razreda s skupinskega dela, 9.b in 9.c. Videli smo izredno izenačen obračun, kjer so odločale malenkosti in tako ni čudno, da je bil edini dosežen gol na koncu tudi odločilen. Zmaga in pokal sta na koncu šla v roke 9.c razreda.