Štiri medalje za smučarje veterane

Objavljeno: ponedeljek, 8. 3. 2021 ob 8:46 - zadnja posodobitev: 8. 3. 2021 ob 9:29 | Spletno uredništvo

V soboto, 6. marca, se je končalo svetovno prvenstvo veteranov v alpskem smučanju »FIS World Criterium Masters«, ki je potekalo na progah Cinque torri in Col Gallina v Cortini d’Ampezzo. Slovenski mastersi so v konkurenci več kot 300 tekmovalcev iz 16 držav domov prinesli kar štiri medalje.

Samuel Borovinšek je z dvema drugima mestoma v kategoriji A5 postal svetovni podprvak tako v superveleslalomu kot tudi v veleslalomu. Tadej Prebil je postal svetovni podprvak v A3 v slalomu, Boštjan Brus pa je prav tako v slalomu v kategoriji A4 osvojil bronasto medaljo. To je bilo najuspešnejše slovensko svetovno masters prvenstvo v zgodovini nastopanja na teh tekmovanjih.

Vsi trije slovenski predstavniki branijo v svojih kategorijah tudi prvo mesto v skupnem seštevku svetovnega pokala FIS Masters Cup in se tako borijo za skupni kristalni globus. Zadnje tekme s finalom svetovnega pokala bodo konec marca na Slovaškem, v Štrbskem Plesu.