Tratnik in Grošelj odlična na državnem prvenstvu

Objavljeno: 22. 6. 2020 ob 8:30 | Avtor: spletno uredništvo

V nedeljo, 21. junija, so se najboljši slovenski kolesarji na 146 kilometrov dolgi trasi od Cerkelj do Ambroža pomerili za naslove državnih prvakov. Odlično sta se odrezala Jan Tratnik in Matic Grošelj.

Naslov državnega prvaka si je prikolesaril nepremagljivi Primož Roglič, ki je v neposrednem dvoboju mož na moža na 8,2 kilometra dolgem ciljnem vzponu na Ambrož premagal Tadeja Pogačarja. Na startu je bilo prijavljenih 71 najboljših slovenskih kolesarjev z licenco, ki jih je čakalo sedem krogov v dolžini dobrih 19 km med Cerkljami in Komendo. Že v prvem krogu je pobegnila četverica Jan Tratnik (Bahrain McLaren), Žiga Horvat (Adria Mobil), Matic Grošelj (Ljubljana Gusto Santic) in Nik Čemažar (Kranj), ki si je po tretjem krogu privozila tri minute in pol naskoka. Po četrtem krogu je prednost ubežnikov padla na dve minuti in 20 sekund, po petem na dve minuti. Vmes je odpadel Horvat, tako da je bila v begu še trojica. Po šestih od sedmih krogov je bil zaostanek glavnine le še minuto in pol. Moči je zmanjkalo tudi Grošlju in v vodstvu sta ostala le še Tratnik in Čemažar. Na začetku vzpona sta imela prednost 40 sekund. Že takrat je bilo jasno, da bo krona pripadla enemu izmed specialistov za vzpon. Ta je v prvem, strmejšem delu (povprečni naklon 9,7 odstotka) potekal do Raven, drugi, petkilometrski odsek (osem odstotkov), pa do cilja na Ambrož pod Krvavcem. Klanec je hitro naredil selekcijo in zmaga je pripadla Primožu Rogliču.

Jan Tratnik je z zaostankom 2:17 na cilj pripeljal kot osmi.