Štafeta najboljša v Tivoliju

Objavljeno:  19. 12. 2019 ob 13:11 / posodobljeno: 19. 12. 2019 ob 13:12

Minulo soboto so člani Plavalnega kluba Cerkno tekmovali v Tivoliju, kjer je potekalo tekmovanje z nazivom »Princ in princesa sprinta«. Med 380 tekmovalci iz 20 slovenskih klubov je bilo na tekmovanju tudi devet cerkljanskih plavalcev.

Avtorica: Ana Hadalin

Tekmovalci so se pomerili v prsni, hrbtni, delfin in kravl tehniki ter v podvodnem plavanju na vdih in v štafetnem plavanju. Po predtekmovanjih so sledili finalni nastopi, ki so si jih priplavali Taja Primožič, Zala, Klara in Tjaša Močnik, Janž Magajne in Jonas Lapanje. Taja Primožič je zmagala v hrbtnem plavanju, kravlu in delfinu ter bila druga v prsni tehniki. Zala Močnik je prav tako plavala vsa finala in osvojila bronasto kolajno v prsnem plavanju, v ostalih disciplinah pa peta mesta. Tjaša Močnik je bila druga v podvodnem plavanju na vdih, plavala je vsa finala in bila četrta v prsnem plavanju. Klara Močnik je v podvodnem plavanju na vdih osvojila bron, plavala je tudi vsa ostala finala in bila četrta v delfinu. Janja je bila četrta v podvodnem plavanju na vdih. Jonas Lapanje se je uvrstil v finale v prsnem plavanju in osvojil peto mesto, Janž Magajne pa je v hrbtni tehniki osvojil sedmo mesto. Čestitke tudi Tajdi Lahajnar za vse rezultate. Izvrstno pa se je odrezala štafeta 6 x 25 metrov prosto, saj je postala zmagovalka tekmovanja.