Severin Sajevec v Idriji do naslova državnega prvaka

Objavljeno: 28. 9. 2020 ob 7:51 - posodoboljeno: 28. 9. 2020 ob 12:19 | Spletno uredništvo

Prve dirke s trial motorji za pokal karbidovke, ki je potekala v nedeljo, 27. septembra, v Idriji, se je udeležilo 14 tekmovalcev. Ti so se soočili z zahtevno traso, saj je deževje v dneh pred dirko že tako zahtevne sekcije še otežilo.

Avtorica fotografij: Maja Hribar Mrak

V kategoriji z najtežjimi sekcijami, kjer je bilo potrebno premagati tudi nekaj večmetrskih skoraj navpičnih predelov, se je preizkusil le najuspešnejši voznik triala v Sloveniji Severin Sajevec in le v enem poskusu uspel nalogo opraviti brez napake, kar le potrjuje zahtevnost dirke. Nič lažje niso bile niti proge za ostale kategorije, le malokateri tekmovalec je namreč uspel progo prevoziti brez sestopa z motorja. V drugi težavnostni kategoriji je zmagal Matej Kermavner, v tretji je bil za tekmece premočan Klemen Setnikar, med ženskami Tjaša Fifer, z najlažjimi sekcijami pa se je najbolje spoprijel Robert Šušnjara.

Kljub zahtevnosti izbranih tras pa so tekmovalci Idrijo zapuščali navdušeni in z željo, da bi dirka potekala tudi naslednje leto in da bi se z zahtevnimi trasami soočilo še več tekmovalcev.

Z dirko v Idriji se je tudi zaključilo državno prvenstvo Avto-moto zveze Slovenije za trial v letu 2020 in naslov prvaka je že šesto leto zapored osvojil Severin Sajevec.