ŠPORT

S prvo zmago uspešno pričeli leto

Objavljeno: ponedeljek, 10. januarja 2022 ob 8:25 | Avtor besedila: Klemen Pavrič, avtor fotografije: Robert Zabukovec

Članska košarkarska ekipa je minulo soboto z domačo zmago nad Vrhniko uspešno vstopila v leto 2022. Idrijčani so si že v uvodni četrtini priigrali dvanajst točk prednosti, kljub temu, da se je obema ekipama poznal novoletni premor in roke igralcev še niso bile povsem naravnane.

Dobra obramba v nadaljevanju je povzročala kar nekaj preglavic gostom, ki so delali številne napake v napadu, domačini pa so pridobljene žoge s pridom izkoriščali. Odigrali so nekaj uspešnih protinapadov, ko pa je stekel še met iz razdalje, se je razlika že do odmora povzpela na dvajset točk. V drugem polčasu, tekom katerega so dobili priložnost vsi razpoložljivi igralci, je bil rezultat vseskozi pod nadzorom, kar priča tudi končni rezultat 89:65.

Modra dvorana bo sedaj dober mesec samevala, saj sledijo kar štiri zaporedna gostovanja. Prvo bo na sporedu že v sredo, 12. januarja, ko v zaostali tekmi idrijski košarkarji gostujejo v Ljubljani pri Jančah.