Plavalci nanizali odlične rezultate

Objavljeno: sreda, 2. 12. 2020 ob 7:22 | Spletno uredništvo

Plavalci in plavalke Plavalnega kluba Cerkno so po ukinitvi karantene v spomladanskem delu pričeli s treningi meseca julija. Kot v aktualni izdaji poročajo Idrijske novice, je bil premor dolg, po mnenju trenerke Ane Hadalin odločno predolg, saj so bili plavalci v prejšnjih sezonah vajeni kontinuiranega treninga do vrhunca sezone, ki se tradicionalno zaključuje z mesecem julijem.

Mlajši plavalci so se udeležili tekmovanj, ki so štela za Razvojni pokal Slovenije; Pokal Boberček na Ravnah na Koroškem, Mitinga v Krškem, Mišev Memorial v Ljubljani, Miting Veronika v Kamniku. Poleg tega so tekmovali še na tekmi Start v Kranju in na mednarodnem tekmovanju v Kranju. Za zaključek sezone so meseca oktobra nastopili še na državnem prvenstvu za mlajše dečke in deklice ter dečke in deklice na bazenu Bonifika v Kopru.

Na pokalu Boberček na Ravnah na Koroškem je Taja Primožič osvojila peto mesto v disciplini 100 metrov prsno in 400 metrov prosto ter 11. mesto v disciplini 50 metrov hrbtno. Na Razvojnem pokalu Krško pa četrto mesto na 100 metrov prosto in deveto mesto na 50 metrov prsno. Janž Magajne je na istem tekmovanju dosegel sedmo mesto na 200 metrov hrbtno in 12. mesto na 100 metrov prosto. Jonas Lapanje se je uvrstil na osmo mesto na 50 metrov prsno. Na tekmovanju sta nastopili še Janja Lapanje in Tjaša Lahajnar.

Na tekmovanju »Mišev memorial Ljubljana« so cerkljanski plavalci dosegli vrsto dobrih uvrstitev. Taja Primožič je osvojila četrto mesto na 50 metrov kravl, peto mesto na 100 metrov delfin in šesto mesto na 50 metrov hrbtno. Janž Magajne se je uvrstil na sedmo mesto na 100 metrov delfin, Jonas Lapanje pa na deseto mesto na 200 metrov prsno. Tjaša Močnik je tekmovanje na 50 metrov hrbtno končala na desetem mestu, Klara Močnik pa se je v isti kategoriji uvrstila na 18. mesto. Zala Močnik je zasedla 16. mesto na 50 metrov prosto, Patrik Razpet pa je osvojil 26. mesto na 100 metrov delfin.

Na tekmovanju »Start 2020 Kranj« je Taja Primožič osvojila drugo mesto na 50 metrov prosto, 100 metrov prsno, 100 metrov delfin ter tretje mesto na 50 metrov hrbtno. Zala Močnik je bila tretja na 100 metrov prsno, Tjaša Močnik pa tretja na 100 metrov prsno. Klara Močnik je tekmovanje končala na tretjem mestu v kategoriji 100 metrov delfin. Na tekmovanju so odlično nastopili tudi Janja Lapanje, Jonas Lapanje, Janž Magajne, Tajda, Tiana in Tjaša Lahajnar, ki jim gredo čestitke za osebne rekorde.

Na tekmovanju »Miting Veronika 2020« se je Taja Primožič uvrstila na drugo mesto na 200 metrov prosto ter na tretje mesto na 100 metrov hrbtno. Na tekmovanju »MM Kranj« je Janž Magajne zasedel 14. mesto na 400 metrov prosto. V seštevku osmih tekem, ki so štele za razvojni pokal, je Taja Primožič osvojila pokal za skupno tretje mesto v kategoriji mlajših deklic.

Državno prvenstvo za mlajše dečke in deklice je letos potekalo od 9. do 11. oktobra na bazenu Bonifika v Kopru. Na tekmovanju je nastopilo 280 plavalcev. Cerkljanski plavalci so se dobro odrezali, čeprav kolajne niso osvojili. Najbližje temu cilju je bila Taja Primožič, ki je osvojila četrto mesto v disciplini 200 metrov prosto in tri peta mesta na 50 metrov prosto, 100 metrov prosto in 100 metrov prsno. Zala Močnik je bila deseta na 50 metrov prsno, enajsta na 200 metrov prsno in dvanajsta na 50 metrov hrbtno. Janž Magajne je najboljšo uvrstitev dosegel s petnajstim mestom v disciplini 200 metrov hrbtno, Jonas Lapanje pa trideseto mesto na 50 metrov prosto ter Tajda Lahajnar v disciplini 100 metrov prsno.

V istem času je potekalo tudi državno prvenstvo za starejšo kategorijo dečkov in deklic. Za cerkljanski klub so nastopile Tjaša Močnik, Klara Močnik, Tjaša Lahajnar in Janja Lapanje. Rezultatsko in po uvrstitvah je bila najboljša Tjaša Močnik, ki se je v disciplinah 50, 100 in 200 metrov prsno uvrstila med petnajst najboljših v Sloveniji. Odličen napredek je pokazala Janja Lapanje, ki je v šestih odplavanih disciplinah postavila osebne rekorde, isto velja za Tjašo Laharnar, Klara Močnik pa je osebne rekorde postavila na 200 in 400 metrov prosto.