Idrijski Kolektor in švicarski Axpo sta podpisala dolgoročno pogodbo o nakupu električne energije. Gre za prvo tovrstno pogodbo, ki jo je Axpo sklenil v Sloveniji. Pogodba zagotavlja dolgoročno fiksno ceno za do 0,2 teravatne ure električne energije za podjetja skupine Kolektor Mobility v Idriji, hčerinsko podjetje Kolektor sETup pa bo zagotovilo fizično oskrbo z energijo.
Obljavljeno: torek, 5. september, 6:56 I besedilo: spletno uredništvo I foto: arhiv IN, Polona Rupnik
Kot so na Kolektorju zapisali v sporočilu za javnost, je posel pomemben mejnik za hčerinsko družbo Kolektor sETup. Z njim se podjetje namreč uveljavlja kot vodilni posrednik in specialist na tem področju. Ta širitev vključuje obsežen nabor storitev, s katerimi bodo brez težav premeščali morebitne vrzeli med proizvajalci in potrošniki. Storitve vključujejo pravno svetovanje, strokovno znanje in vpoglede s področja trženja, zagotavljanje fizične oskrbe z električno energijo, storitve izravnave in strokovne zmogljivosti združevanja.
Direktor podjetja Kolektor sETup, Aleš Koželjnik, je ob sklenitvi posla poudaril, da podjetje s tem korakom dokazuje predanost pionirskim trajnostnim rešitvam in si hkrati obeta svetlejšo prihodnost za podjetja, ki bodo preko zajamčenih stroškov energije, strateškega strokovnega znanja in samozavesti dobila možnost, da naredijo ogromen korak k bolj zeleni prihodnosti. »Podajamo se na pot, ki bo spodbudila tudi druge, da sprejmejo trajnost, izkoristijo znanje in prispevajo k čistejšemu in uspešnejšemu svetu« je še dejal Aleš Koželjnik.
Zeleni prehod v brezogljično družbo
Direktor nabave v podjetju Kolektor Mobility, Igor Bogataj, ob tem ugotavlja, da je bilo lansko leto res turbulentno. Stroški energije so nenadoma postali vse višji. Stabilizacija stroškov energije je nenadoma postala ena glavnih tem stabilnega poslovanja in dodal, da pogodba »prinaša stabilne cene energije na srednji in dolgi rok.«
Ena od prioritet Kolektorja je slediti megatrendu zelenega prehoda v brezogljično družbo. Na objektih, ki so v njegovi lasti, postavlja sončne elektrarne, s čimer bo delež obnovljivih virov energije iz lastne proizvodnje povečal na pet odstotkov. Vso ostalo energijo mora kupiti na trgu, zato je podpis dolgoročne pogodbe o nakupu električne energije izrednega pomena.
Igor Bogataj:
“Lansko leto je bilo zares turbulentno.
Računi za elektro energijo so nenadoma postali vse višji.
Ta pogodba prinaša stabilne cene energije na srednji in dolgi rok.”
Podjetje Axpo je največji švicarski proizvajalec obnovljive energije in vodilni na področju mednarodne trgovine z energijo ter trženja sončne in vetrne energije. S svojimi pisarnami v več državah, vključno s Poljsko, Romunijo, Madžarsko, Avstrijo, Bolgarijo, Hrvaško, Srbijo, Bosno in Hercegovino ter Grčijo, nudi kupcem široko paleto storitev, vključno s kompletno dobavo električne energije in plina, trgovanjem z energijo in zelenimi certifikati.