Karolina Gantar zmagala v Ajdovščini

Objavljeno: ponedeljek, 24. 5. 2021 ob 7:46 | Spletno uredništvo

V petek in soboto, 14. in 15. maja, je v Ajdovščini potekalo Regijsko tekmovanje mladih pianistov Primorske, ki se ga je udeležila tudi Karolina Gantar iz Idrije.

Karolina Gantar je v kategoriji 1.b osvojila zlato priznanje ter prvo nagrado (97 točk), posebno nagrado za najboljšo izvedbo impresionistične skladbe ter kot zmagovalka v kategoriji posebno nagrado – snemanje v studio Hendrix Radia Koper.

Karolina Gantar obiskuje Glasbeno šolo Emil Komel v italijanski Gorici pri prof. Arminu Ćoraliću. Slednji je imel v kategoriji začetniki še eno učenko, Veroniko Bandelj iz italijanske Gorice, ki je prav tako osvojila zlato priznanje (97 točk) in drugo nagrado ex aequo (drugo mesto).

Ćoralić je bil tokrat tudi član ocenjevalne žirije skupaj s Tamaro Ražem Locatelli, Aleksandro Češnjevar Glavina, Denysom Masliukom ter Mihom Štokljem.

»Izredno veseli smo dejstva, da smo tekmovanje lahko izpeljali v živo in tako nadaljevali s tradicijo tudi v tem novem času restrikcij kulturnih in izobraževalnih dogodkov. Čestitke vsem mentorjem primorskih glasbenih šol za sodelovanje in zlasti čestitke prav vsem mladim glasbenikom, ki se niso ustrašili ’živega odra’ ter po dolgem času ne-nastopanja in on-line lekcij na njem suvereno predstavili skladbe, nam podali glasbo, ki je očitno bila del njihovega vsakdana, njihovo okno v svet, njihova povezava s tradicijo, lepoto, estetiko, ...« pa so za spletno stran Zveze primorskih glasbenih šol zapisali člani žirije.