ŠPORT

Idrijski kolesarji uspešni v Novem mestu

Objavljeno: ponedeljek, 8. 11. 2021 ob 14:07 | Spletno uredništvo / fotografije: Peter Gregorčič in LGS Team

V Novem mestu je zadnji konec tedna v mesecu oktobru potekalo kolesarsko državno prvenstvo na velodromu, kjer so nastopili tudi trije idrijski kolesarji. Med člani sta tekmovala Anže Skok (Ljubljana Gusto Santic) in Matevž Govekar (Tirol KTM), med mlajšimi mladinci pa Marcel Skok (Pogi Team Generali).

Tekmovalci so se posamično pomerili v sedmih solo disciplinah in treh ekipnih tekmovanjih. Anže Skok je osvojil štiri zlate in eno srebrno medaljo v posamičnih disciplinah, skupaj z ekipo pa še zlato ter srebrno medaljo v ekipni vožnji na čas. Matevž Govekar je osvojil dve zlati, eno srebrno ter dve bronasti medalji v posamičnih disciplinah, Marcel Skok pa je z ekipo osvojil srebrno medaljo v ekipni vožnji na čas.

Vrhunec tekmovalnega vikenda pa je predstavljala premierna dirka v disciplini Madison, kjer se je pomerilo devet parov. Zmago je slavil idrijski dvojec Matevž Govekar – Anže Skok.